Heinäjuoksun tuloksia!

06.07.2019

Heinäjuoksu 2019 on saatu onnistuneesti juostua ja kiitokset tästä kaikille tapahtumassa mukana olleille. Tässä on eri sarjojen tulokset:

1-19 MIEHET 10 KM      
 Nro Nimi Seura Aika Sijoitus
19 Tuomas Kaihlavirta Kuohun Karpaasit 00:35:19 1
12 Reijo Ronnila Heinolan Isku 00:37:12 2
9 Jussi Mankki Järvenpää 00:37:31 3
7 Marko Manni Hattula 00:38:47 4
18 Esa Vironen CustomSki 00:40:02 5
17 Jussi Pakari Lieson erä 00:40:54 6
2 Vesa Ylis-Junttila   00:41:36 7
3 Nuutti Hakala Ramboll, Infra Lahti 00:43:55 8
1 Miikka Jyrkönen Helsingin Teräs 00:45:29 9
13 Juho Sipilä Retkikunta Racing 00:48:03 10
16 Jukka Nikkilä Hämeenkoski 00:49:21 11
11 Eero Saksman Pelicans 00:50:48 12
14 Asser Nikkilä Lasb c2 00:50:48 12
8 Ilari Jalli Ari Pojjaat 1 00:52:19 14
10 Henri Järvinen Hämeenkoski 00:55:09 15
15 Pekka Nikkilä Kunnon suunnistajat 00:55:32 16
5 Tuukka Jussila Ramboll, Infra Lahti 00:55:35 17
4 Anssi Vaittinen Ramboll, Infra Lahti 00:55:38 18
6 Mika Saharinen Ramboll, Infra Lahti 00:58:18 19
         
         
31-37 MIEHET 50 10 KM      
Nro Nimi Seura Aika Sjoitus
36 Jari Mikkelä Hämeenkoski 00:39:18 1
37 Kimmo Kouru Rauman Urheilijat 00:40:06 2
33 Jouni Väisälä   00:45:31 3
35 Pertti Kylmälä Retrot 00:49:07 4
32 Ahti Virtanen Kukkila 00:51:38 5
31 Timo Räihä Lahti Poika 00:53:59 6
34 Kauko Pöllänen Lahden ahkera 00:59:39 7
         
61-78 NAISET 10 KM      
Nro Nimi Seura Aika Sijoitus
76 Petra Kilpeläinen   00:38:21 1
75 Sini Laine Lahti 00:43:07 2
74 Virve Valkeavuori Lahti Sport 00:49:34 3
71 Saara Kukkonen Etola 00:49:56 4
70 Anne Mankki Järvenpää 00:52:20 5
62 Reetta Martikainen Ramboll, Infra Lahti 00:53:46 6
68 Lea Forsström Turku 00:54:46 7
63 Riikka Eskelinen Vegaanijuoksijat 00:57:39 8
72 Ninka Järvinen Hämeenkoski 01:06:14 9
69 Sini Anttila   01:06:38 10
61 Niina Krasnov-Aakala Hämeenkoski 01:06:50 11
64 Jenny Matilainen Ramboll, Infra Lahti 01:07:47 12
73 Miia Rajala Hämeenkoski 01:10:58 13
66 Karoliina Luukkanen   01:11:39 14
65 Niina Kyyhkynen   01:12:20 15
         
91 NAISET 50 10 KM      
Nro Nimi Seura Aika Sijoitus
91 Kaija Pohjonen   01:01:52 1
         
116-121 KUNTOSARJA 5 KM miehet      
Nro Nimi Seura Aika Sijoitus
117 Jukka Isometsä Ramboll, Infra Lahti 00:29:01 1
119 Juha Saksman Hämeenkoski 00:29:15 2
121 Juhana Säde Hollola 00:30:40 3
118 Oskari Aarnio Lasb 00:33:49 4
116 Lauri Tuominen Ramboll, Infra Lahti 00:36:30 5
120 Riku Silpola Tuulos 00:41:22 6
         
         
101-104 ja 67 KUNTOSARJA 5 KM Naiset      
Nro Nimi Seura Aika Sijoitus
101 Päivi Joentausta Nastola 00:25:12 1
67 Teija Murtomäki Retrot 00:29:30 2
104 Edla Nikkilä ssmk 00:35:19 3
103 Minna Pekonen   00:35:24 4
102 Anni Salila Ramboll, Infra Lahti 00:41:22 5

Linkki HEINÄJUOKSU 2019 -infoon >>

14.11.2019Sarjakärki Dynamon vieraaksi
09.11.2019Dynamolle tärkeä vierasvoitto Lappeenrannasta
08.11.2019Edustus kohtaa perjantaina Lappeenrannassa PoNoVo II:sen
04.11.2019Tappiollinen saldo Edustukselle täyden viikonlopun urakoinnista
01.11.2019Edustuksen kova ottelutahti ja pitkät vieraspelimatkat jatkuvat
28.10.2019Legendsille voitto ja tappio, pysyi sarjakärkenä.
22.10.2019Troopers otti niukan voiton Dynamosta Imatralla
16.10.2019Tuplaviikonloppuna sekä karvas tappio että makea voitto
11.10.2019Edustuksella kahden kotipelin viikonloppu
07.10.2019Edustukselle täydet kolme pistettä sarja-avauksesta

Siirry arkistoon »